Spot informacyjny słuchaczy UTW PŁ w Radiu ESKA

Wspólna kampania społeczna dotycząca bezpieczeństwa seniorów to kolejny efekt współpracy Uniwersytetu Trzeciego Wieku PŁ z Komendą Miejską Policji w Łodzi

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Łodzi wraz z słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej postanowili w nietypowy sposób zadbać  o bezpieczeństwo seniorów w czasie świątecznym. Dzięki życzliwości Radia ESKA nagraliśmy wspólnie spot informacyjny, mający na celu zwrócenie uwagi mieszkańców Łodzi na zagrożenia czyhające w czasie świątecznego zabiegania i zakupów.

Nagranie emitowane było przez prawie miesiąc w kilku rozgłośniach radiowych, mobilizując do zwracania uwagi zarówno na bezpieczeństwo osobiste jak i wskazując sposoby zabezpieczenia mienia w dużych skupiskach ludzkich, na przykład podczas zakupów na rynku czy w wielkich centrach handlowych.

Osoby starsze są szczególnie narażone na działalność przestępców, dlatego profilaktyka różnych zagrożeń ma duże znaczenie.  W Uniwersytecie Trzeciego Wieku Politechniki Łódzkiej regularnie organizujemy spotkania informacyjno-edukacyjne z Policją, zarówno z Oddziału Prewencji jak i Wydziału Ruchu Drogowego, wskazując właściwe postawy i zachowania zmierzające do wyeliminowania lub ograniczenia zagrożeń dotykających seniorów.