Celem warsztatów jest pogłębienie wiedzy z zakresu trzech wymiarów wieku dojrzałego: poznawczego, emocjonalnego i społecznego. Mając świadomość, że o jakości ludzkiego życia nie przesądzają jedynie kwestie fizjologiczne poruszymy podczas spotkań takie tematy, jak: radzenie sobie ze zmianą, akceptacja upływającego czasu, zarządzanie emocjami, pozytywne myślenie, przezywanie żałoby i straty, rozwiązywanie konfliktów, inteligencja emocjonalna itp.
Udział w warsztatach wpłynie pozytywnie na skuteczne radzenie sobie z symptomami tzw. późnej dorosłości. A wszystko po to, aby podnieść jakość swojego życia i czerpać z niego satysfakcję, bez względu na wiek. Bo choć nie da się zatrzymać czasu, to z pewnością mamy wpływ na to, co czas będzie robił z naszym życiem. To od nas w dużej mierze zależy, jak będą przebiegały zmiany związane z upływem lat, i jak będziemy sobie z nimi radzić. Warto zatem zmieniać schematy działania, zarządzać emocjami, dbać o ciało, umysł i cieszyć się życiem. Bo jak nie teraz, to kiedy?!
Prowadzący: dr Monika Mularska-Kucharek
Dr socjologii, terapeutka, mentorka rozwoju osobistego, koordynatorka merytoryczna Klubu Aktywnego Seniora, autorka publikacji dedykowanych seniorom.
O sobie…
Praca z osobami wcześniej urodzonymi jest mi niezwykle bliska i dotyczy różnych obszarów podejmowanej od lat działalności na rzecz jakości życia seniorów. Poza wykładami dla słuchaczy UTW realizuje warsztaty dla osób starszych z zakresu rozwoju kompetencji interpersonalnych oraz radzenia sobie z trudnościami dnia codziennego, których głównym celem jest poprawa jakości życia i inspirowanie do czynienia z jesieni życia wiosny możliwości. Brałam udział w wielu projektach dedykowanych osobom starszym, piszę teksty, artykuły, książki popularno-naukowe z tego zakresu.
A poza tym, kocham życie, ludzi, przyrodę… Jestem wdzięczna za każdy dzień mojego życia, za moich bliskich i za wiele wspaniałych, serdecznych osób, które pojawiły się na barwnej drodze życia. Pracę z ludźmi uwielbiam w każdym wydaniu. Zachwycam się człowiekiem i jego potencjałem zarówno na sali szkoleniowej, podczas zajęć, jak i w gabinecie, czy w codziennym życiu.